Вози сосема по Ваш вкус

DCC Pro на новиот Tiguan

Без разлика дали сакате спортско или удобно возење: Опционалното прилагодливо регулирање на подвозјето DCC Pro ви нуди можност да го прилагодите подвозјето според вашите потреби. Електронски регулираните амортизери со иновативна технологија со 2 вентили реагираат во милисекунди на површината на патот и возната ситуација и автоматски го прилагодуваат однесувањето на амортизацијата.
Технологијата со 2 вентили овозможува многу прецизно регулиран начин на возење за високо ниво на удобност и динамика. Со DCC Pro можете да изберете од различни профили за возење, како што се Comfort, Sport или Individual. Во возниот профил Individual можете да ги извршите вашите индивидуални поставки користејќи го лизгачкиот регулатор. Системот за управување со возна динамика вклучен во изборот на возни профили, исто така, дополнително го подобрува начинот на возење и на тој начин обезбедува поголема забава и прецизност при возењето.

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Новиот Tiguan

Откријте го новиот Tiguan сега

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team