Еден поглед. Сите важни информации.

Head-up дисплеј во новиот Tiguan

Внимавате на важните информации, а во исто време гледате кон патот: Тоа е големата предност на опционалниот Head-up дисплеј. Дел од ветробранското стакло станува површина за проектирање, за да се прикажат брзината, пораките на системот за помош на возачот или упатствата за навигација. Проекцијата е лесна за читање дури и кога коловозот е осветлен одзади или покриена со снег. И доколку не ви треба приказот, можете делумно или целосно да го исклучите во секое време.

 

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Новиот Tiguan

Откријте го новиот Tiguan сега

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team