Забава на брзата лента

In-Car апликација Amazon Alexa во новиот Tiguan

Amazon Alexa е сега веќе и внатре во Volkswagen. Тоа за вас значи дека можете да ја користите Alexa во вашиот Tiguan како дома. Alexa може да ви помогне и кога сте во движење, на пример со закажување состаноци или креирање на вашата листа за пазарење. Не можете да извадите одредена песна од вашата глава? Тогаш побарајте од Alexa да ја пушти песната преку Amazon Music. Едноставно преземете ја Alexa како бесплатна In-Car апликација во вашиот Tiguan преку продавницата.

Само во комбинација со радиото "Ready 2 Discover" и системите за навигација "Discover Media" и "Discover Pro".

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Новиот Tiguan

Откријте го новиот Tiguan сега

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team