Апсолутно инспиративно

IQ.LIGHT HD-Matrix фарови на новиот Tiguan

Иновативните IQ.LIGHT HD-Matrix фарови на новиот Tiguan, со нивните повеќе од 19.000 индивидуално контролирани LED диоди, ќе се погрижат за светлосно воодушевување дури и кога не сте во движење - со проекција на светлина за добредојде и збогум пред и по секое патување. Светлосните ленти на решетката на ладилникот и во задниот дел, динамичниот индикатор, како и осветлувањето на околината преку странична проекција на мотивот од страничните ретровизори и осветлените рачки на вратите, импресивно го надополнуваат неговиот светлосен потпис. 

Можете исто така да уживате во значително подобреното возачко искуство и додека возите во ноќни услови. Така, другите учесници во сообраќајот и сообраќајните знаци нема да бидат заслепени од вашето долго светло. Вашиот Tiguan исто така може да проектира ознаки на коловозот, коишто ќе ви помогнат кога возите низ тесни градилишта на автопат, како и за да ја подобрите видливоста. 

Lorem ipsum vix at error vocibus, sit at autem liber? Qui eu odio moderatius, populo pericula ex his. Mea hinc decore tempor ei, postulant honestatis eum ut. Eos te assum elaboraret, in ius fastidii officiis electram.

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Новиот Tiguan

Откријте го новиот Tiguan сега и пријавете се директно на билтенот за да не пропуштите дополнителни вести

  1. 1.

    Студија блиску до серија. Возилото се уште не е понудено за продажба. Gehe zurück

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team