Впечатлив. Од сите страни.

Надворешноста на новиот Tiguan

Со својот спортски и впечатлив дизајн, новиот Tiguan веднаш појаснува една работа: Пристигнува SUV кој е подготвен за секојдневниот живот. Моќните пропорции и динамични линии ја обликуваат неговата нова силуета. Прогресивните карактеристики на дизајнот, како што се редизајнираниот преден дел со опционалните IQ.Light HD-Matrix фарови, мускулестиот заден дел со LED светлосната лента и изборот на нови фелни, го нагласуваат неговиот суверенитет. Накратко: Новиот Tiguan остава впечаток од сите страни.

Lorem ipsum vix at error vocibus, sit at autem liber? Qui eu odio moderatius, populo pericula ex his. Mea hinc decore tempor ei, postulant honestatis eum ut. Eos te assum elaboraret, in ius fastidii officiis electram.

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Новиот Tiguan

Откријте го новиот Tiguan сега и пријавете се директно на билтенот за да не пропуштите дополнителни вести

  1. 1.

    Студија блиску до серија. Возилото се уште не е понудено за продажба. Gehe zurück

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team