Приказ на околината „Area View“

За преглед наоколу.

Маневрирање во прометниот центар на градот, во катната гаража или на непрооден терен: има многу ситуации, во кои како на возач на автомобил би можел да ви биде потребен уште еден пар очи. Со опционалниот приказ на околината "Area View" добивате четири камери кои ја снимаат областа околу возилото и пренесуваат корисни сознанија на екранот на Infotainment системот. На пример, можете подобро да ги видите рабовите на тротоарите или ознаките за паркирање, па дури и да погледнете наоколу.¹

Пример за илустрација на ID.4 GTX, илустрацијата може да варира.

Im Rahmen der Grenzen des Systems.

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Новиот ­ID.7

Новиот ­ID.7

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team