Climatronic за седиштата

Интелигентно седиште

Со опционалната динамична климатизација, може да уживате и во вистинската количина на удобност при седењето кога возите во која било ситуација. Површината за седење на седиштето и потпирачот за грб може да се загреваат независно едно од друго и, заедно со автоматската вентилација на предните седишта, овозможуваат интелигентно регулирање на влагата. Покрај автоматскиот режим, може да изберете помеѓу три интелигентни климатски зони: од топло, преку суво, па до свежо. Уживајте во севкупен комфор кој ќе ве натера да се чувствувате фит и свежо дури и на долги патувања - без разлика дали по спорт или по прошетка.

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Новиот ­ID.7

Новиот ­ID.7

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team