ergoActive премиум седиште со програми за масажа и динамична климатизација

Покомфорно седење, порелаксирано пристигнување до целта

Како што се релаксирате, така и седнувате: навистина опуштено и спокојно, на пример на новоразвиените опционални ergoActive премиум седишта во новиот ID.7. 

Програмите за масажа со странична масажа и, за прв пат, активирањето на карлицата ја подобруваат циркулацијата на крвта, ја ублажуваат напнатоста и на тој начин може да го зголемат комфорот, особено на долгите патувања. Функцијата за масажа се создава со програмски контролирано зголемување и намалување на притисокот на воздушните перничиња кои се интегрирани во потпирачот за грб и дополнително во деловите на седиштето.

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Новиот ­ID.7

Новиот ­ID.7

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team