IQ.LIGHT

Подготвен скоро на сè

Уште на прв поглед, новиот ID.7 по желба го покажува неговото вистински врвно обележје: иновативниот IQ.LIGHT.  Matrix технологијата овозможува постојано возење со долго светло без да ги заслепувате другите учесници во сообраќајот¹. Елегантен светечки појас се протега помеѓу убаво оформените LED Matrix фарови и долж логото Volkswagen. Како што се приближувате до вашето возило, фаровите накратко светнуваат, како да ви намигнуваат и притоа прават ID. да изгледа речиси човечки.²

Она што остава впечаток напред, не треба да недостасува одзади: во пакетот спаѓаат и опционалните 3D LED задни светла со анимирано стоп-светло и интегрирани динамични трепкачи, кои ја покажуваат насоката со течно движење на светлото. 

Im Rahmen der Grenzen

In Verbindung mit dem schlüssellossen Schließ- und Startsystem "Keyless Access".

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Новиот ­ID.7

Новиот ­ID.7

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team