Концепт на внатрешноста

Комфорно доживување

Новиот ID.7 нуди поголема пространост за до пет патници и благодарение на премиум материјалите и карактеристиките, како што се амбиенталното светло или панорамскиот стаклен покрив што може електрично да се затемни, нуди Lounge карактер на лимузина од високата класа со особено голема просторност - дури и на задните седишта. А во багажникот со повеќе од 500 литри, ќе имате простор за повеќе од она што ви е потребно. 

Материјалите на внатрешниот простор на новиот ID.7 се сериски без производи од животинско потекло и истовремено се полни со рециклирани суровини.

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Новиот ­ID.7

Новиот ­ID.7

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team