Дизајн на надворешноста на лимузината

Функција во најдобра форма

Елегантниот дизајн на ID.7 е комбинација од аеродинамично оформен преден дел и заден дел со опаѓачки дизајн, што потсетува на фастбек. Отворите воздух во предниот дел овозможуваат протокот на воздух при возењето да струи наназад по страните на возилото. На тој начин, тие создаваат воздушна завеса, која струењето на воздухот го смирува странично покрај возилото. Покривот што се спушта придонесува ID.7 да има многу добра вредност за отпор на воздух (cW-вредност) од само 0,237 - за помала потрошувачка на енергија и поголем досег.

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Новиот ­ID.7

Новиот ­ID.7

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team