Полнење дома

Полнење дома

Вашето електрично возило се полни, додека вие спиете.

Замислете да влезете во вашиот електричен автомобил наутро и да го започнете денот полни со енергија. Имено, додека сте одмарале преку ноќ, вашиот автомобил се наполнил. Звучи добро, нели? И воопшто не е комплицирано - сè што ви треба е опционален мрежен кабел за полнење или Wallbox.

Wallbox – приватна станица за полнење

Веројатно најудобниот начин за полнење на батеријата на вашиот автомобил е да користите Wallbox за домашна употреба.  За таа цел, на пр. MOON нуди голем избор решенија за полнење, кои ги исполнуваат сите барања. MOON ви овозможува да влезете во светот на електричната мобилност. Од Wallbox со домашна батерија и фотоволтаичен систем, па сè до станица за брзо полнење, MOON го покрива целиот спектар на електрична мобилност. Производството, складирањето и економичното користење на обновливите извори на енергија се клучни прашања за иднината. Одамна се зборува за "мобилноста на иднината" - таа иднина е денес.

Полнење преку мрежен кабел за полнење

Батеријата во вашиот електричен автомобил можете исто така да ја полните и користејќи обична приклучница за домаќинство. На пример, кога патувате. Сè што ви треба е опционален мрежен кабел за полнење. Едноставно го приклучувате кабелот за полнење во приклучницата и штекерот за полнење во вашето возило. Но, Wallbox кутиите како ID. Charger¹ го полнат Вашиот електричен автомобил значително побрзо и се дизајнирани токму за таа намена.

Der ID. Charger kann optional zu den Volkswagen ID. Modellen bestellt werden und ist nicht im Standardserienumfang enthalten.

Ein Angebot der Volkswagen Group Charging GmbH (Elli).

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Новиот ­ID.7

Новиот ­ID.7

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team