Проактивна заштита на патниците

За спортски карактер, потребен е комфор

Опционалниот проактивен систем за заштита на патниците може да препознае ситуации со потенцијал да прераснат во незгода и зависно од ситуацијата, автоматски да преземе мерки на претпазливост.¹

  • Прозорците и лизгачкиот покрив се затвораат скоро до крај за да се оптимизира ефектот на воздушните перничиња.

  • Појасите на предните седишта се затегнуваат брзо за да ги прицврстат возачот и совозачот.

  • Се активираат трепкачите за предупредување.

Im Rahmen der Grenzen des Systems.

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Новиот ­ID.7

Новиот ­ID.7

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team