За преглед наоколу

Излегување од место за паркирање во омилениот дел од центарот на градот, маневрирање на нерамен терен, спојување приколка: Има многу ситуации, во кои како возач на автомобил би можел да ви биде потребен уште еден пар очи. Со опционалниот приказ на околината "Area View" добивате: Четири камери кои ја надгледуваат областа околу автомобилот и пренесуваат прикази за помош на екранот на Infotainment системот. Скоро како магија: Со спојување на сите камери, системот пресметува птичја перспектива и ќе имате целосен преглед одгоре на Вашиот автомобил и на околината1).

1) Во ограничено видно поле на камерите

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Новиот Arteon

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team