Пристигнете. И пред да тргнете.

Ве молиме седнете, опуштете се и уживајте: Ексклузивните ergoComfort седишта не само што извонредно изгледаат, исто така се особено лесни за ракување. А благодарение на вградената функција за масажа, дури и возењето до работа ќе се претвори во мал велнес излет.

  • Опционално со средишни делови и перничиња во внатрешниот дел на седиштата од "Napa" кожа
  • 14 начини на поставување со функција за масажа и мемориска функција на страната на возачот
  • потпори за 'рбетниот столб кои може да се постават
  • по желба дополнително со активирана климатизација на предните седишта за линијата на опрема Elegance
Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Новиот Arteon

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team