Го поврзува пријатното со корисното

App Connect

Комфорно користете апликации и содржини, за таа цел опционално (серија од Polo Life) е достапна апликацијата‑Connect. Музика, вести, мапи или аудио книги се пренесуваат на дисплејот на Infotainment системот и со тоа може да се ракуваат во вашето видно поле. Можни се три интерфејса за поврзување паметни телефони: Apple CarPlay™, Android Auto™ од Google и MirrorLink®. Особено пријатно:  користењето на Apple CarPlay™ и Android Auto™ преку можноста за поврзување без кабел се опционалните навигациски системи "Discover Media" и "Discover Pro" како и за радиото "Ready 2 Discover".

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Урбан шармер. Новото Polo

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team