Новото Polo. Поврзани со светот.

We Connect

Од почеток и по желба целосно поврзани во мрежа, на располагање ви стојат голем број на We Connect услуги. По еднократното активирање и најавување со вашиот Volkswagen ID, многу е едноставно и притоа бесплатно да  ги користите иновативните онлајн услуги. По потреба, благодарение на We Upgrade можете понатаму да активирате и дополнителни функции.

We Connect го прави вашето секојдневие не само попријатно, туку и покомфорно. Таа ви овозможува пристап до многу важни информации за возилото и исто така со повикот во случај на дефект или со планирањето термин за сервис ви нуди и корисна удобност.

А со апликацијата We Connect за вашиот паметен телефон имате преглед на важни податоци за вашето ново Polo дури и додека возите: На пример, проверете го преостанатиот досег или дали се затворени сите врати и прозорци.

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Урбан шармер. Новото Polo

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team