Откријте нешто ново – сеедно дали на патот или дигитално

We Connect Plus

Целиот свет на дигиталните и сервисните услуги на Volkswagen ја носи конективноста во новото Polo на едно повисоко ниво: Опционално, We Connect Plus нуди дополнителни паметни технологии.

Кон тоа припаѓа и интелигентната навигација, преку која речиси во реално време добивате актуелни информации за сообраќајот во врска со измени на патот или пак можете да бидете предупредени за пречките во сообраќајот. Благодарение на онлајн пресметувањето рута реагирајте флексибилно на изменетите услови и притоа пронајдете ја најдобрата можна рута. Онлајн ажурирањето мапи овозможува вашиот материјал за мапи да биде секогаш актуелно ажуриран. А со најновите информации за цени на бензинските станици и за слободни места за паркирање во катните гаражи и на јавните паркинзи ќе пристигнете уште поопуштено.

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Урбан шармер. Новото Polo

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team