Мени
Затвори мени
Затвори

Подгответе се за динамична авантура
100% уживање и 0% загадување

Понудата важи за ограничен број на 100% електрични возила **Volkswagen ID.**

* Повеќе можности за финансирање преку Порше Лизинг со флексибилни услови, учество и број на рати, со гратис каско и регистрација за првата година.

 

Период на лизинг: од 24 до 72 месеци | Каско полиса со 200 евра франшиза | Учество: од 20 до 50% | Времетраење на акцијата: до 30.09.2021 година

ID.4

Создаден за големи работи.

Целосно нов концепт за простор, кој ви подарува слобода. Електричен перформанс, кој воодушевува. И интуитивен комфор при ракување, кој прави сè да биде поедноставно. Новиот ID.4: моќен како теренско возило, издржлив како ID.

ID.5

Елегантната форма на ефикасноста.

Со моќни е-перформанси и одлична силуета, новиот ID.5 создава модерна симбиоза на SUV и купе. Ажурирање се врши "Over-the-Air" и е подготвен да ја редефинира електричната мобилност.

*Промоцијата важи за ограничен број на возила, за одобрени договори за лизинг до 31 декември 2023 година. Понудата за финансирање важи исклучиво со склучен договор за лизинг со Porsche Leasing.
Лизинг пресметките се од информативен карактер. За најрелевантни информации ве молиме контактирајте го овластениот Volkswagen партнер.
Пребарајте Volkswagen партнер >

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team