Покажете му на Вашиот Golf, на каде да оди. Со движење на дланката.

Discover Pro

Сакате да пуштите друга песна? Да ги смените поставувањата на системот? Да ја зголемите јачината на осветлувањето?  Нема проблем: Едноставно ракувајте со опционалниот систем за навигација "Discover Pro" преку гестови. Тоа е овозможено со екранот со големина од 25,4 cm (10 инчи), 3-D приказот на мапи, осумте звучници, приемот на FM радио, DVD-читач (MP3, AAC и WMA компатибилни), два отвори за SD-картички, USB-интерфејс и интерфејс за мобилниот телефон преку Bluetooth - опционално со говорно користење. Со тоа, по желба не останува ниту една желба неисполнета.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Новиот Golf

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team