Супер спортски до екстремно удобно: адаптивното регулирање на подвозјето DCC

Комфор при возењето

Опционалното адаптивно регулирање на подвозјето DCC овозможува преку регулатор на туркање со управување со гестови или по желба преку говорно управување прецизни поставувања. На тој начин, режимите COMFORT, ECO и SPORT можат индивидуално да се прошируваат, а можни се и области на поставување надвор од досегашните граници. Над режимот SPORT една област со максимално придушување овозможува минимално движење на каросеријата и особено директно реакција на возилото. Од друга страна пак, во COMFORT каросеријата што е можно повеќе се одвојува од патот и на тој начин се зголемува комфорот при возењето.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Новиот Golf

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team