Пристигнете, уште пред да започнете со возење

Просторен комфор

Штом ќе седнете во Golf, ќе се чувствувате добро. Благодарение на удобното седиште на возачот со поставување на висината и директен поглед на Digital Cockpit со екран со големина од 25,4 cm (10 инчи). Кон тоа и опционалниот клима-уред "Air Care Climatronic" со регулирање на температурата со 3 зони како и амбиентално светло напред и одзади, кое можете да го поставите во зависност од расположението - во 101 или опционално до 322 бои. Целосното внатрешно осветлување е всушност во 100 % LED техника

Lorem ipsum vix at error vocibus, sit at autem liber? Qui eu odio moderatius, populo pericula ex his. Mea hinc decore tempor ei, postulant honestatis eum ut. Eos te assum elaboraret, in ius fastidii officiis electram.

Lorem ipsum vix at error vocibus, sit at autem liber? Qui eu odio moderatius, populo pericula ex his. Mea hinc decore tempor ei, postulant honestatis eum ut. Eos te assum elaboraret, in ius fastidii officiis electram.

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Новиот Golf

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team