Лента за претекнување на дигиталниот автопат

We Connect Plus

Целиот свет на дигиталните услуги и сервис на Volkswagen ја носи конективноста во новиот Golf на едно повисоко ниво: Опционално, We Connect Plus нуди дополнителни паметни технологии. Од интелигентна навигација со актуелни пораки за протокот на медиуми и интернет радио па сè до користењето на паметниот телефон како далечински управувач за голем број функции на возилото. За поголем комфор, забава и информации во актуелно време.1

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Новиот Golf

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team