„We Upgrade“. Во новиот Golf можете дополнително да активирате и многубројни функции и системи.

We Upgrade

Може дополнително да индивидуално да се поставува: Како новитет, функциите во возилото Golf за првпат не можат само да се ажурираат, туку во многу случаи - како функции We Upgrade - и дополнително да се активираат. Во иднина, автоматското регулирање на растојанието ACC, препознавањето на сообраќајните знаци, динамичното регулирање на долгото светло "Light Assist", амбиенталното осветлување, навигацијата, App-Connect (поврзување апликации за паметен телефон), безжичен App-Connect (поврзување апликации за iPhone без кабел), WLAN-Hotspot и онлајн базираното говорно управување можат дополнително да се активираат.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Новиот Golf

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team