Наполнете интелигентно. Возете далеку.

ID.5 Паметно полнење

Секој аспект на ID.5 е насочен кон неговите наелектризирани перформанси. Одличната аеродинамика и големата батерија обезбедуваат долг досег со само едно полнење, додека интелигентното управување со полнењето беспрекорно се интегрира во вашиот секојдневен живот. Опционалниот ID обезбедува практично полнење дома. Полнач со капацитет за полнење до 11 kW. Со временско контролирано полнење и користење на фотоволтаичен систем на вашиот покрив, можете и да го оптимизирате енергетско ефикасното користење во иднина. Многу јавни станици за полнење на бензинските пумпи и автопатите нудат и брзо еднонасочно полнење, кое можете да го искористите за значително да го зголемите опсегот на вашето возило за само 30 минути.

Ein Angebot der Volkswagen Group Charging GmbH (Elli).

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Новиот целосно електричен ID.5

  1. 1.

    Прикажаните возила се опремени со дополнителна опрема. Gehe zurück

Новиот целосно електричен ID.5

  1. 1.

    Прикажаните возила се опремени со дополнителна опрема. Gehe zurück

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team