Простор за искуства

ID.5 Внатрешност

Искусете го пространиот и интелигентно дизајниран ентериер кој ви нуди супериорна удобност што можете да ја видите и почувствувате. Импресивното нешто: и покрај наведната линија на покривот во формата на купе, ID.5 создава многу простор за главата дури и на задните седишта. Во ID можат удобно да патуваат до 5 лица. И благодарение на големиот волумен на багажникот, сè уште има простор за многу багаж. Модерниот внатрешен дизајн исто така го прави ID.5 простор за инспиративни искуства со комбинирање на прогресивен дизајн со напредна технологија и интуитивно работење. Овој ентериер ви овозможува да уживате во секој момент од вашето патување.

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Новиот целосно електричен ID.5

  1. 1.

    Прикажаните возила се опремени со дополнителна опрема. Gehe zurück

Новиот целосно електричен ID.5

  1. 1.

    Прикажаните возила се опремени со дополнителна опрема. Gehe zurück

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team