Амортизира. Освен очекувањата.

Прилагодливо регулирање на подвозјето на Passat DCC Pro

Честопати невидливите иновации се оние што ја прават разликата. Како на пример, по желба достапното прилагодливо регулирање на подвозјето DCC Pro со динамично управување. Електронски контролираните амортизери со систем со 2 вентили се прилагодуваат во милисекунди на конкретната површина на коловозот и на возната ситуација. Тоа, заедно со неговото долго меѓуоскино растојание, обезбедува уште поголема удобност и задоволство при возењето во новиот Passat. И ако тоа не е доволно, можете лесно да го приспособите вашиот Volkswagen уште попрецизно со користење на различните режими: Comfort, Sport и Individual.

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Новиот Passat

Доживејте ја бизнис класата на нов начин

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team