Ќе зрачите. Без да ги заслепите останатите.

Passat IQ.Light

Дури и на прв поглед, новиот Passat се прикажува со опционална врвна карактеристика: иновативното IQ.LIGHT.  Matrix технологијата на фаровите овозможува постојано возење со вклучено долго светло, без да ги заслепувате другите учесници во сообраќајот.⁠ Елегантна светлосна лента се протега меѓу фаровите и логото на Volkswagen. Опционалниот пакет вклучува и 3D-LED задни светла со анимирано стоп-светло и интегриран динамичен трепкач што ја покажува насоката со тековно движење на светлото

Im Rahmen der Grenzen des Systems

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Новиот Passat

Доживејте ја бизнис класата на нов начин

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team