Елеганција и динамика - веднаш кон поентата.

Надворешност

Новиот Mistral ги здружува постојаната функционалност и спортските контури за да создаде стилски изглед. Со неговата слеана силуета и јасно дефинирани линии лесно ги исполнува високите естетски стандарди. Карактеристичната решетка за ладење и светлосните единици на главните фарови веднаш привлекуваат погледи.

Радувајте се на експресивната надворешност и висококвалитетната изработка. Предните и задните фарови или опционалните matrix LED фарови и ново дизајнираното LED задно светло ќе ве импресионираат со нивниот модерен дизајн.

Сè е беспрекорно благодарение на големиот опсег на различни дизајни на тркало1: како дополнување на стандардните тркала, исто така може да изберете од новите 17-инчни "Sebring" алуминиумски тркала во High Gloss Steel Dark, 18-инчните "Liverpool" алуминиумски тркала во Adamantium Dark или "Bonneville" во burnished Black, како и 19-инчните "Pretoria" во Matt Dark Graphite боја.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Подобрете го квалитетот на вашиот живот. Новиот Passat.

 
Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team