Удобноста се среќава со иновациите

Внатрешноста на новиот T-Cross

Во ентериерот, висококвалитетната инструмент табла мека на допир и уметците од вештачка кожа на инструментната табла и на вратите создаваат атмосфера на добро чувство. Спортските комфорни седишта во T-Cross Style и R-Line нудат дополнителна удобност и поддршка при возењето. Покрај тоа, има и многу модерна технологија: Дигиталната инструментна табла "Digital Cockpit" со дисплеј во боја со висока резолуција од 20,3 cm (8 инчи) е веќе инсталирана како дел од сериската опрема, а додатоците како на пр. системот за навигација "Discover Pro" се достапни на барање. Можете индуктивно да го полните вашиот паметен телефон како дел од сериската опрема во T-Cross R-Line и Style.

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Новиот T-Cross

Новиот T-Cross е достапен за нарачка сега

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team