Мени
Затвори мени
Затвори

Новиот T-Cross

Новиот T-Cross е достапен за нарачка сега

Вашиот придружник за секојдневието и слободното време

Впечатлив дизајн, многу простор со компактни димензии, напредна технологија за поголема удобност во секојдневието и слободното време: Новиот T-Cross лесно ги исполнува барањата на модерен компактен SUV.

Новиот T-Cross има многу врвни карактеристики. Претставуваме три од нив:

Дизајн на SUV

Јасната изведба на линии на новиот T-Cross му дава експресивен карактер.

Повеќе за SUV дизајнот

Модерна технологија

Опционалната инструментна табла со висока резолуција од 26 cm (10 инчи) на Digital Cockpit Pro ги прикажува податоците за возилото како што се брзината или бројот на вртежи на моторот - дигитално и со можност за слободно конфигурирање.

Повеќе за модерната технологија

Варијабилен внатрешен простор

Со преклопена задна клупа, флексибилниот внатрешен простор на новиот T-Cross нуди место за складирање до 1281 литри.

Повеќе за променливата внатрешност

Детали за новиот T-Cross

Конфигурирајте го вашиот нов T-Cross

Можете да го конфигурирате вашето возило од соништата прилагодено на вашите желби и потреби. Во првиот чекор, изберете ја вашата линија на опрема, боја и раб. Во вториот чекор, можете да го опремите вашиот нов T-Cross со соодветен ентериер, елементи за дизајн, системи за помош и додатоци. Направете го новиот T-Cross ваш нов T-Cross.

Информативен материјал за Новиот Т-Cross

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team