На телефон, без стрес

Новиот T-Cross: 

Телефонски интерфејс со функција за индуктивно полнење

Телефонски интерфејс со функција за индуктивно полнење

Телефонирајте удобно додека возите преку звучниците и микрофоните на уредот за разговор со слободни раце и наполнете го Вашиот мобилен телефон безжично со функцијата за индуктивно полнење во предниот дел на кабината (опционално почнувајќи од Life).

 

Возите автомобил и зборувате опуштено на телефон? Телефонскиот интерфејс "Comfort" исто така, опционално почнувајќи од Life, ви го нуди она што ви треба: Уредот за разговор со слободни раце има микрофони во кровната конзола, а внатрешните звучници се грижат за висококвалитетна репродукција на говорот. Предната преграда има и функција за индуктивно полнење за безжично полнење на вашиот мобилен телефон со стандардот Qi. Поврзувањето со надворешната антена е исто така обезбедено безжично за да се оптимизира квалитетот на прием.

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Новиот T-Cross

Новиот T-Cross е достапен за нарачка сега

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team