Целосна моќност на полнење

Новиот T-Cross: USB C интерфејси во вториот ред седишта

Ова ќе ги израдува патниците на задните седишта: Два дополнителни USB C интерфејси во задниот дел на централната конзола - достапни по желба како дополнение на USB C интерфејсите што се достапни напред кај секоја линија на опрема (моќност на полнење до 45 W). Можете на пример лесно да ги полните паметниот часовник, Bluetooth слушалките или паметниот телефон додека возите. Батериите сепак секогаш се трошат побрзо отколку што би сакале.

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Новиот T-Cross

Новиот T-Cross е достапен за нарачка сега

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team