Очи што светат

LED Matrix фаровите во новиот T-Cross

 

Уште на прв поглед, новиот T-Cross има еден вистински врвен белег: иновативните LED Matrix фарови IQ.LIGHT, опционално достапни почнувајќи од Life. Matrix технологијата овозможува постојано возење со долго светло без заслепување на другите учесници во сообраќајот.1 Впечатлива светлечка лента се протега помеѓу фаровите и логото на Volkswagen, давајќи му на компактниот SUV уникатен светлечки изглед. Пакетот вклучува опционални LED задни светла со анимирани стоп-светла и интегрирани динамични трепкачи кои ја покажуваат насоката со течно движење на светлото.

Im Rahmen der Grenzen des Systems.

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Новиот T-Cross

Новиот T-Cross е достапен за нарачка сега

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team