Овој клима уред знае да размислува

Климатизацијата во новиот T-Cross

Чувствувањето на температурата може да биде различно: Додека на едното лице му е сè уште студено, на другото може веќе да му биде премногу топло. Клима-уредот со 2 зони "Air Care Climatronic", кој е опционален од серијата Life, нуди решение. Со него ги регулирате температурите на страната на возачот и совозачот независно една од друга. А "Air Care Climatronic" може да направи и уште повеќе: Колку побавно возите, толку потивко работи вентилаторот. Ако го активирате чистењето на стаклата или поставите степен за возење наназад, системот автоматски се префрла во режим на внатрешна циркулација. Ова го одржува воздухот во автомобилот свеж, а температурите пријатни.

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Новиот T-Cross

Новиот T-Cross е достапен за нарачка сега

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team