Поголема флексибилност. Повеќе можности.

Просторниот концепт на новиот T-Cross

Предните седишта со висока позиција за седење во новиот T‑Cross обезбедуваат добра видливост на сите страни. Потпирачот за грб на совозачкото седиште опционално може целосно да се преклопи - практично, доколку сакате да транспортирате гломазни предмети. Задната клупа што може да се преклопува и поместува обезбедува уште повеќе простор за складирање, доколку е потребно. Ако ја преклопите, волуменот на багажниот простор се зголемува до 1281 литри и ви овозможува лесно да сместите предмети долги до 2,4 m.1 Концептот на флексибилниот простор е заокружен со прегради и џебови за складирање, држачи за чаши и преграда за паметен телефон во централната конзола.

Bitte sichern Sie Ihre Ladung immer ordnungsgemäß.

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Новиот T-Cross

Новиот T-Cross е достапен за нарачка сега

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team