SUV со карактер

Новиот T-Cross: Надворешност

Впечатлива каросерија, широка решетка на ладилникот, зголемено растојание од подлогата - новиот T-Cross е едноставно незаменлив. Уште повеќе во новата боја "Grape Yellow". Карактеристична линија на рамената се протега од хаубата па сè до задниот дел. Дополнителни акценти се дадени со хромираните детали како што се потпорите на решетката на ладилникот или опционалните лежишта на фаровите. Како опција, елегантна светлосна лента се протега помеѓу предните и задните фарови и логото на Volkswagen. Надворешниот ретровизор проектира светлосна графика на подлогата покрај возилото и го осветлува просторот за влегување. Висококвалитетниот изглед е комплетиран со заштита на подвозјето во мат сребрена боја.

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Новиот T-Cross

Новиот T-Cross е достапен за нарачка сега

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team