Влезете и оставете го секојдневието

Внатрешноста на новиот Tiguan

Новиот Tiguan ви посакува добредојде на едно ново ниво! И со тоа не мислиме само на неговата поквалитетна внатрешност, туку и на мултифункционалниот волан со копчиња на допир со фидбек, централна конзола со нови функции, опционалниот систем за навигација Discover Pro Max со дисплеј на инфо-забавниот систем од 38,1 cm (15"), интегриран држач за таблет во средишниот потпирач за раце на вториот ред седишта и амбиентално осветлување по желба со до 30 бои, како и осветлени декоративни елементи во контролната табла и на предните врати. Успешната комбинација од напредок и комфор: новиот Tiguan.

Lorem ipsum vix at error vocibus, sit at autem liber? Qui eu odio moderatius, populo pericula ex his. Mea hinc decore tempor ei, postulant honestatis eum ut. Eos te assum elaboraret, in ius fastidii officiis electram.

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Новиот Tiguan

Откријте го новиот Tiguan сега и пријавете се директно на билтенот за да не пропуштите дополнителни вести

  1. 1.

    Студија блиску до серија. Возилото се уште не е понудено за продажба. Gehe zurück

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team