Мени
Затвори мени
Затвори

Новиот Tiguan

Откријте го новиот Tiguan сега

За сето она што го носи животот. Новиот Tiguan

Животот е разновиден и полн со изненадувања. Со својата обемна и иновативна опрема, новиот Tiguan ви помага со сигурност да го совладате речиси секој предизвик. Притоа, подеднакво фасцинира и со својот емотивен и динамичен дизајн.

Start Video

Врвни карактеристики на новиот Tiguan

Конективност

Повеќе од Bits и Bytes

Понудите за поврзување од Volkswagen ви овозможуваат поголема удобност и забава. Поврзувањето на вашиот Tiguan со интернет и со вашиот паметен телефон ќе ви помогне порелаксирано да стигнете до дестинацијата - на вас останува само да возите.

 

Информативен материјал за Новиот Тiguan

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team