Линии на опрема

Индивидуалност по мерка 

Touareg импресионира со широк спектар на сериска опрема. Во линиите Elegance и R-Line, вие исто така имате корист од овие карактеристики: 

Elegance

Ако ја изберете линијата на опрема Elegance, вашиот Touareg ќе сјае со елегантен светлосен потпис напред со HD-Matrix фаровите, а одзади со експресивни 3D-LED задни светла и осветлено лого. Во внатрешноста, акцент поставуваат кожниот пакет "Vienna", праговите на предните врати од не'рѓосувачки челик, изборот на декор од дрво или алуминиум и комплетот за бело амбиентално осветлување. 

R-Line 

Ако се одлучите за линијата на опрема "R-Line", можете да му дадете на вашиот Touareg уште поспортски карактер со 19-инчните алуминиумски тркала "Coventry", браниците во стилот "R", педалите од брусен нерѓосувачки челик и праговите на вратите со логото "R-Line". А за уште подобро искуство во возењето, во возилото го имате на пример, повеќефункцискиот кожен управувач со функција на греење. 

Возилата прикажани на оваа слика може да се разликуваат во поединечни детали од тековната австриска програма за испорака. На сликата се некои опционални додатоци достапни со дополнителни трошоци. Сите цени се необврзувачки, а не картички. Водични цени вклучувајќи NoVA, 20% ДДВ, трошоци за превоз и земајќи ги предвид доплатата или попустот на NoVA според § 6 NoVAG. За да ги направиме текстовите полесни за читање, избравме или машка или женска форма на лични зборови. Ова во никој случај не подразбира никаква дискриминација на спротивниот пол. Ви благодариме за разбирањето.

Спецификуваните вредности на потрошувачка и емисија се собрани во согласност со законските процедури за мерење (VO(EC)715/2007 во моментално применливата верзија) како дел од одобрението на типот на возилото врз основа на процедурата за тестирање WLTP. Информациите не се однесуваат на поединечно возило и не се дел од понудата, туку се користат исклучиво за цели на споредба помеѓу различните типови возила. Потрошувачката и емисиите на CO2 на возилото не зависат само од ефикасното користење на горивото/електриката од возилото, туку се под влијание и на однесувањето во возењето, поминатото растојание и други нетехнички фактори. Различните вредности на потрошувачката, емисиите на CO2 и опсегот може да произлезат од дополнителна опрема и дополнителна опрема (на пр. гуми, кука за приколка, багажник на покривот итн.), како и од стилот на возење, брзината, употребата на комфорни/помошни потрошувачи, надворешната температура, бројот на патници, носивост, избор на профил на возење, топографија и многу повеќе. резултат. Овие фактори влијаат на релевантните параметри на возилото како што се: Б. Тежина, отпор на тркалање и аеродинамика. Стандардниот данок на потрошувачка (NoVA) и придобивките во натура се пресметуваат врз основа на емисиите на CO2 во g/km.

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Новиот Touareg

Новиот Touareg е достапен за нарачка сега.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team