Мени
Затвори мени
Затвори

Новиот Touareg

Новиот Touareg е достапен за нарачка сега.

Спортски, благороден, елегантен. Новиот Touareg.

Доволен е само еден поглед за да се знае: Тука доаѓа премиум SUV со карактер. Сепак, новиот Touareg не само што ја отелотворува симбиозата на совршен дизајн и луксузна опрема - туку импресионира и со секојдневната практичност што ќе ви се допадне. И ако се одлучите за новиот Touareg eHybrid, бидете сигурни дека ќе возите со најнапредна технологија на погон. 

Start Video

Детали за новиот Touareg

Конфигурирајте го вашиот нов Touareg

Можете да го конфигурирате вашето возило од соништата прилагодено на вашите желби и потреби. Во првиот чекор, изберете ја линијата на опрема, бојата и бандажите. Во вториот чекор, можете да го опремите вашиот нов Touareg со вистинскиот ентериер, дизајнерски елементи, системи за помош и додатоци. 

На тој начин, ќе го направите Touareg да биде ваш Touareg. 

Уште на самиот почеток: Новиот Touareg R eHybrid

   Уште поспортски и со поизострен стил: Новиот Touareg R eHybrid забрзува од 0 до 100 за само 5,1 секунди и нуди импресивна моќност на системот од 340 kW. Со системски вртежен момент од 700 Nm и погон 4MOTION, се чувствува добро како на тркачката патека, така и на груб терен. Благодарение на големата пространост и удобност, тој е и вистинскиот придружник во секојдневието. А со серискиот пакет на надворешност Black Style, изгледа добро насекаде. Меѓу другите акценти се вбројуваат и следниве: 

•  Шепи на сопирачки во сина боја со сребрено R лого  

•  Проекција на R логото преку куќиштето на надворешниот ретровизор како амбиентално осветлување

•  R‐специфични акценти во сина боја во ентериерот   

•  Кожни седишта во дизајнот "Vienna" (опционално "Puglia")

•  Прагови на вратите со осветлено R лого

•  Клуч за возилото со кожен капак и лого R

•  Панорамски-лизгачки покрив

•  Автоматски клима-уред со 4 зони

•  3,5 тони максимално оптоварување

•  Систем за помош при маневрирање со приколка "Trailer Assist" 

•  HD-Matrix LED фарови со 6 леќи и нов светлосен потпис

•  Innovision Cockpit со дисплеј од 38,1 cm (15 инчи)

Повеќе за новиот Touareg R eHybrid 


Линија на опрема кај Новиот Touareg

Можете да го конфигурирате вашиот индивидуален нов Touareg за да одговара на вашите потреби. Можете да го составите вашиот сопствен нов Touareg во само неколку чекори: од менувачот и моторот до бојата, внатрешната опрема и додатоците коишто ви го олеснуваат животот и ви го прават поудобен додека сте на пат. 

Конективност

Дигиталната врска со вашиот нов Touareg

Понудите за поврзување од Volkswagen ви овозможуваат поголема удобност и забава. Поврзувањето на вашиот Touareg со интернет и со вашиот паметен телефон ќе ви помогне порелаксирано да стигнете до вашата дестинација - на вас останува само да возите. 

Информативен материјал за Новиот Touareg

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team