За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

2.7.2019 Новиот Volkswagen Touareg сега достапен и со V8 мотор со 900 Nm!

Новиот Volkswagen Touareg сега достапен и со V8 мотор со 900 Nm!

Најмоќниот Volkswagen од сега е достапен за да нарачка со V8 TDI . Со 310 kW / 421 КС, тој е еден од најмоќните SUV со дизел мотор. Ова 4.0-литарско осум цилиндрично возило има максимален вртежен момент од 900 Nm - ставајќи го на исто ниво со спортски супер-автомобили. Без разлика дали возите со мала брзина или на автопат, оваа моќност обезбедува врвни карактеристики на погонот и го прави Touareg V8 TDI сигурен партнер во секојдневна употреба. Како и кај V6 моторите на производна линија, новата V8 верзија исто така ги исполнува барањата на стандардот Euro 6d TEMP.

Touareg V8 TDI ја покажа својата неоспорна динамична природа во своето забрзување од 0 до 100 км / ч за 4,9 секунди. Тоа ги прави своите карактеристики јасни и во други области: дали се користи за влечење на приколки со коњи, чамци или градежна опрема, неговата максимална влечна моќ е 3,5 тони, што во комбинација со постојаниот погон на сите тркала 4MOTION, го прави идеално влечно возило за работа или рекреација.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team