Мени
Затвори мени
Затвори

20.9.2019 Volkswagen го произведе милионитиот Touareg

Првокласен, супериорен и софистициран - Volkswagen го слави производството на милионитиот Touareg со специјалниот модел "ONE Million". Моделот на годишнината сега се вклучува во понудата на предводникот и има импресивен опсег на ексклузивна опрема.

Од крајот на 2002 година, Touareg е составен дел од понудата на возила на Volkswagen. Volkswagen претставува стилски и уникатен модел за да го прослави производството на милионитиот Touareg. Неговите специјални карактеристики вклучуваат комплетно нова боја во Сехура Беж (по избор) и два нови типа на алуминиумски фелни - полирани 20-инчни тркала Богота со висок сјај или 21-инчни тркала Сузука во Adamantium Silver. Вкусот на надворешноста е дополнително акцентиран со затемнетите задни светла, висококвалитетните облоги на праговите со натпис "ЕД милион", како и значка на Б-столбот - исто така со зборовите "ONE Million". Лентите со лак на тркалата и дифузерот се исто така обоени со црн сјај. Специјалниот модел може да се надогради со надворешниот пакет R-Line Black Style, вклучувајќи ги и надворешните ретровизори во Reflection Silver.

Овој дизајнерски стил продолжува и во ентериерот на автомобилот: Ексклузивните кожни седишта Puglia се покриени во боја со екстракти од лисја од маслинки. Горните делови на предните седишта и внатрешноста на вратите се украсени со висококвалитетен дијамантичен шев во Амбер Кафена боја. Овие елегантни шевови можат да се најдат и на инструмент таблата, воланот и рачката на менувачот. Дури и клучот на возилото е покриен со најквалитетна кожа Puglia. Елегантниот целосен впечаток е заокружен со најразлични декоративни елементи во сребрен финиш и целосно дигитализираниот иновативен кокпит, чиј екран се користи за контрола на системот за климатизација и греење на седиштата. Тоа е фокусна точка на ентериерот на возилото.

Touareg секогаш беше водач на технологијата
Производствениот погон на Volkswagen во Словачка е единствената фабрика во светот во која се произведува Touareg. Првиот Touareg кој беше произведен во 2002 година веќе беше лидер на технологија. Благодарение на овој врвен модел, марката Volkswagen се разви во еден од водечките светски производители со целосен опсег во понудата на возила.
Самиот Touareg стана бестселер: скоро еден милион возачи на автомобили се решија за првата и втората генерација на моделот. Сегашната трета генерација изгледа подготвено да го продолжи овој успешен курс. Со нови технолошки иновации, автентичен и динамичен SUV дизајн и висок степен на соодветност за секојдневна употреба. Најновата генерација има нови моменти, како што се максимална поврзаност и некои делумно автоматски функции за возење кои значително ја зголемуваат практичноста и динамиката.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team