Лесен начин да го отворите багажниот простор.

Easy Open.

Со "Easy Open" може да загарантирате релаксирачко патување пред да тргнете. Кога во багажниот простор на пример сместувате тешки куфери, повеќе нема да мора да ги оставите за да ги побарате клучевите - мало движење со вашето стапало под задниот дел на возилото е сè што е потребно за автоматски да ја отворите електрично регулираната врата од багажниот простор, се затвора со притискање на копче кога ќе се оддалечите од возилото.

 

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Подобрете го квалитетот на вашиот живот. Новиот Passat.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team