Оптимирана за кратки растојанија на сопирање.

Електромеханичка серво сопирачка

Доколку ненадејно треба да ја намалите брзината, сопирачките на вашето возило треба да реагираат ефективно и без задоцнување. Електромеханичката серво управувачка исто така го помага возењето - со импресивни придобивки:

·        Опционалниот систем Adaptive Cruise Control ACC реагира со поголем комфор. Интервенциите во сопирањето може да се контролираат со поголема прецизност со електромеханичката серво сопирачка.

·        Вашето растојание на сопирање може значајно да се намали заедно со системот Front Assist со надзор на пешаци.1 Тоа овозможува да се намали ризикот од судир со пешаци и исто така да се намали брзината на судирот во случај на незгода.

1 Во рамките на границите на системот.

Im Rahmen der Grenzen des Systems.

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Подобрете го квалитетот на вашиот живот. Новиот Passat.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team