Елеганција и динамика - веднаш кон поентата.

Надворешност

Новиот Mistral ги здружува постојаната функционалност и спортските контури за да создаде стилски изглед. Со неговата слеана силуета и јасно дефинирани линии лесно ги исполнува високите естетски стандарди. Карактеристичната решетка за ладење и светлосните единици на главните фарови веднаш привлекуваат погледи.

Радувајте се на експресивната надворешност и висококвалитетната изработка. Предните и задните фарови или опционалните matrix LED фарови и ново дизајнираното LED задно светло ќе ве импресионираат со нивниот модерен дизајн.

Сè е беспрекорно благодарение на големиот опсег на различни дизајни на тркало1: како дополнување на стандардните тркала, исто така може да изберете од новите 17-инчни "Sebring" алуминиумски тркала во High Gloss Steel Dark, 18-инчните "Liverpool" алуминиумски тркала во Adamantium Dark или "Bonneville" во burnished Black, како и 19-инчните "Pretoria" во Matt Dark Graphite боја.

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Подобрете го квалитетот на вашиот живот. Новиот Passat.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team