Мени
Затвори мени
Затвори

Сервис на вашето возило од удобноста на вашиот дом!

Со цел да ја осигураме вашата мобилност, ја креиравме услугата:

Сервис на вашето возило од удобноста на вашиот дом!

Што значи оваа едноставна реченица? Тоа е нашиот оптимизам дека набрзо ќе го победиме COVID-19, со што вашата мобилност повторно ќе се нормализира. Тоа е нашето ветување дека вашата безбедност е нашиот врвен приоритет. 

Услугата вклучува:

  • Превземање на возилото од вашиот дом од нашите професионални сервисни техничари.

  • Сервисирање на вашето возило во нашиот сервисен центар.

  • Целосно дезинфицирање и перење на вашето возило.

  • Враќање на вашето возило до вашиот дом.

Резервирајте го вашиот термин за сервис кај вашиот локален Volkswagen партнер или Online:

Напомена: Online резервацијата на сервисен термин во моментот е возможна само за Volkswagen партнерот Porsche Skopje. 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team