Мени
Затвори мени
Затвори

Сакаш да поминеш
400км за 300 ден?

- Финансиски лизинг со каматна стапка 7,5%- Период на отплата: 84 месеци- Лизинг учество од 60%- Каско осигурувањето е со франшиза од 200 евра. - Времетраење на акцијата: до 31.12.2023 година *Лизинг ратата се однесува на моделот ID.3

- Пакет за 30 бесплатни полнења:

- Бесплатни 30 полнења на турбо полначите во Порше Македонија во првата година од испораката на нови возила.

- Акцијата важи за ID. возила испорачани заклучно со 31.12.2023.

Период на лизинг: од 24 до 72 месеци | Каско полиса со 200 евра франшиза | Учество: од 20 до 50% | Времетраење на акцијата: до 30.09.2021 година

ID.3

Овде започнува новата ера.

Со ID.3 започнува нова, динамична ера во светот на електричната мобилност. Електричните перформанси се среќаваат со револуционерниот дизајн и досегот за секојдневна употреба. А за оние, кои се во потрага по промени, иднината е подготвена.

Порше Лизинг рата од 311

ID.4

Создаден за големи работи.

Целосно нов концепт за простор, кој ви подарува слобода. Електричен перформанс, кој воодушевува. И интуитивен комфор при ракување, кој прави сè да биде поедноставно. Новиот ID.4: моќен како теренско возило, издржлив како ID.

Порше Лизинг рата од 411€

ID.5

Елегантната форма на ефикасноста.

Со моќни е-перформанси и одлична силуета, новиот ID.5 создава модерна симбиоза на SUV и купе. Ажурирање се врши "Over-the-Air" и е подготвен да ја редефинира електричната мобилност.

Порше Лизинг рата од 485€

*Промоцијата важи за ограничен број на возила, за одобрени договори за лизинг до 31 декември 2023 година. Понудата за финансирање важи исклучиво со склучен договор за лизинг со Porsche Leasing.
Лизинг пресметките се од информативен карактер. За најрелевантни информации ве молиме контактирајте го овластениот Volkswagen партнер.
Пребарајте Volkswagen партнер >

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team